Nieodpłatne szkolenia dla instytucji non profit

admin 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Od dziś możesz ubiegać się o treningi i warsztaty kompetencyjne, które pomogą Twojej organizacji rozwinąć skrzydła. Za swoją nauke nie zapłacicie jednak nawet złotówki.

Mimo, że instytucje działające non profit organizują często wartościowe projekty i rekrutują do nich wysoce zaangażowanych wolontariuszy, to doskwiera im brak fachowego warsztatu z zakresu zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej ich nie stać.

Trenerzy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Aktywistów działających w tzw. sektorze społecznym zapraszają na bezpłatne warsztaty z kilku dziedzin rozwojem projektów wolontarystycznych.  Wszyscy chętni do samorozwoju  mogą przesłać wniosek o szkolenie kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane instytucje, jak również indywidualni aktywiści społeczni.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Brak jest jakichkolwiek opłat, jednakże beneficjenci winni zapewnić miejsce prowadzenia warsztatu – np. ich własna siedziba czy okoliczny dom kultury. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

kierowanie projektami w jednostkach niedochodowych

zarządzanie grupą aktywistów – kompetencje lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

negocjacje ze sponsorami

marketing i promocja organizacji

radzenie sobie ze stresem w pracy wolontariusza

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

zarządzanie zmianami organizacyjnymi

Oferta wsparcia Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie przesyłać można zawsze. Jednak trenerzy nie gwarantują ufundowania kursu wszystkim chętnym. Decyduje ilość dostępnych w danym kwartale miejsc jak również poziom merytoryczny aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Adam Pasternak, pomysłodawca akcji. – Liczymy na to, że realizowane przez wolontariuszy projekty będą stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych organizacjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są często potrzebne tak samo jak pieniądze np. z Unii Europejskiej. Niejednokrotnie widzimy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie potrafią tych pieniędzy ugryźć. Próbujemy trochę ten stan zmienić.  Tagi:
Najnowszy

Zapraszamy na szkolenia dla osób indywidualnych

Uprzejmie zapraszamy uczestników do zakupu dla siebie lub podległych pracowników miejsc w zbliżających się programach rozwojowych: Inicjowanie planowania następstw - tryb uproszczony, hotel

Czytaj więcej...